O NÁS ČO VÁM DODÁME KATALÓG GALÉRIA REFERENCIE PARTNERI KONTAKT
O NÁS ČO VÁM DODÁME KATALÓG GALÉRIA REFERENCIE PARTNERI KONTAKT
 
--- banner ---
Kontaktujte nás

ATMA s.r.o. - drevené domy z masívu, je výhradným zástupcom estónsko - nemeckej spoločnosti MOUNTAINE LOGHOME® pre Slovensko a Českú republiku. Prostredníctvom tejto spoločnosti prichádzame do týchto krajín s ponukou masívnych drevených stavieb v príjemnom modernom dizajne a nadštandardnej kvalite.

MOUNTAINE LOGHOME® - držiteľ certifikátu kvality ISO 9001:2000 - je dynamická spoločnosť zaoberajúca sa navrhovaním, výrobou, montážou a predajom drevených stavieb a konštrukcií. Zemepisná a kultúrna blízkosť Fínska má za následok spoločné trendy v stavebníctve, kde je drevo tradičným stavebným materiálom už mnoho generácií. Spojitosť oboch krajín je zreteľná aj dnes.

Moderné estónske domy, postavené z osvedčeného materiálu - severskej borovice, nesú všetky znaky škandinávskych stavieb a vyznačujú sa typickou severskou atmosférou.

Dôkazom obľúbenosti týchto stavieb je aj fakt, že počas sedemnástich rokov svojej existencie produkty tejto spoločnosti našli množstvo spokojných zákazníkov v Nemecku, Rakúsku, ©panielsku, Francúzsku, Japonsku, ©védsku, Nórsku, Estónsku a na Slovensku.

Výrobný program spoločnosti tvorí produkcia rodinných domov, chát a chalúp, sáun, garáží a prístreškov, hotelov, reštaurácií a mnohých iných objektov podľa priania zákazníka.

Spoločnosť ponúka svojim klientom možnosť výberu katalógového projektu domu alebo chaty, ale samozrejmosťou je výroba a montáž objektov podľa konkrétneho priania zákazníka.

Severská tradícia výroby drevených domov je založená na použití masívneho dreva, ale súčasné technológie spracovania dreva ponúkajú možnosť využitia laminovaných hranolov, čím sa výrazne znižuje riziko vzniku trhlín a prasklín. V ponuke spoločnosti sú masívne, ale aj laminované profily strojovo opracovaných hranolov alebo guľatiny.

Mnoho zákazníkov uprednostňuje hrubšie profily stien bez dodatočnej izolácie a využíva vlastnosti drevených stien v ich najprirodzenejšej podobe, ale výrobný program spoločnosti obsahuje aj rôzne varianty izolovaných stien s tzv. falošnými obkladmi.

Kvalifikovaný tím architektov a dizajnérov spoločnosti spracuje projektovú dokumentácia každej stavby tak, aby zodpovedala technologickým špecifikám drevostavby a pred zadaním do výroby pripraví prostredníctvom špeciálneho softvéru podklady pre strojové spracovanie drevnej hmoty.

Spracovanie dreva a výroba komponentov drevených domov je zabezpečovaná najmodernejším strojovým vybavením z produkcie fínskej spoločnosti MAKRON a rakúskej spoločnosti AUER. Kapacita závodu je vyše pätnásť budov (cca 150 m2) mesačne.

Predmet dodávky každej stavby tvorí základný balík pozostávajúci z prefabrikovaných drevených dielov ( označených a očíslovaných ), okien, dverí, schodov atď. a ostatných drevených komponentov ( dosky, laty, lišty, atď. ) potrebných na kompletizáciu drevenej časti domu. Konkrétny obsah tohto balíka závisí od priania zákazníka a jeho zloženie je podmienené výberom konštrukcie domu.

Baleniu a expedícii každej dodávky predchádza prísna kontrola kvality drevených častí. Všetky komponenty odchádzajú z výrobného závodu zabalené v nepremokavej fólii, označené podľa projektu číslom tak, aby ich montáž na stavenisku prebehla rýchlo a bez problémov.

Montáž budov zabezpečuje školený tím montérov s dlhoročnými skúsenosťami získanými počas montáži mnohých budov v rôznych krajinách sveta. Montážny tím spoločnosti je zárukou najvyššej kvality a krátkej doby montáže. Finančne úspornejší spôsob montáže predstavuje váš vlastný montážny tím vedený skúseným šéfmontérom našej spoločnosti.

Krátka doba montáže drevenej časti budovy ( zvyčajne 2-3 týždne, v závislosti od veľkosti a typu budovy ) je dosiahnutá precíznou prípravou všetkých častí domu už vo výrobnom závode spoločnosti a budúci obyvatelia domu vidia svoj dom "rásť" doslova pred očami.

Zárukou spokojnosti majiteľa dreveného domu vyrobeného spoločnosťou MOUNTAINE LOGHOME® je naša vlastná skúsenosť s bývaním v takomto dome. Dom, postavený v horskom prostredí, poskytuje svojou neopakovateľnou atmosférou pohody a tepla zážitok nielen našej rodine, ale aj širokému okruhu našich priateľov a známych.

Miloš Várady
konateľ spoločnosti


Home Kontakt Mapa stránky Copyright © 2007 ATMA s.r.o. - design: art-tec.sk