O NÁS ČO VÁM DODÁME KATALÓG GALÉRIA REFERENCIE PARTNERI KONTAKT
O NÁS ČO VÁM DODÁME KATALÓG GALÉRIA REFERENCIE PARTNERI KONTAKT
KONŠTRUKČNÉ PRVKY STAVBY
PROFILY
MATERIÁL
KROKY K VÁŠMU DOMU
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
Kontaktujte nás

Materiál

Drevo, ako jeden z tradičných stavebných materiálov, vyniká medzi ostatnými súhrnom svojich vlastností: má schopnosť prijímať nadmernú vlhkosť z prostredia a naopak uvoľňovať ju do suchého prostredia, dokáže "dýchať"- umožňuje vzduchu prechádzať obomi smermi, pohlcuje škodlivé látky z interiéru, povrchová teplota stien pri kúrení sa rýchlo prispôsobuje teplote v miestnosti , v horúcom lete si domy z dreva dokážu udržať príjemnú klímu, drevené časti domu sa nenabíjajú statickou elektrinou, a tak sa v miestnostiach nevíri prach, čo ocenia nielen alergici...A navyše - drevo je krásne a voňavé...

Základným stavebným materiálom nami dodávaných domov je severská borovica, ktorá vplyvom náročným klimatických podmienok severnej Európy rastie veľmi pomaly a s nízkou vlhkostnou rovnováhou. Vďaka tomu sú jej letokruhy hustejšie, obsahuje vyšší podiel živice, a tak je oproti stredoeurópskej borovici pevnejšia, stabilnejšia a má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Borovicové hranoly určené na spracovanie podliehajú prísnej kontrole kvality. Podľa preferencií zákazníkov sa vysušené hranoly ďalej spracovávajú buď v masívnej podobe ( vlhkosť 17 ± 2%) alebo sa spájajú lepením - laminujú sa. Laminované hranoly (vlhkosť 14 ± 2 %) si uchovávajú prírodnú bunkovú štruktúru dreva a navyše minimalizujú vznik nežiaducich trhlín a prasklín.

Vo výrobnom závode spoločnosti MOUNTAINE LOGHOME® sú hranoly lepené modernou vysoko teplotnou a vysoko tlakovou metódou. Ekologické spojivá na prírodnej báze vďaka tejto technológii prenikajú hlboko do štruktúry dreva, a tak zaručujú vysokú kvalitu a pevnosť spoja. Takto laminované drevo si zachováva všetky svoje prirodzené vlastnosti a nijako sa tým neobmedzuje prienik vlhkosti a vzduchu drevnou hmotou.

Po opracovaní hranolov na najmodrenejších drevoobrábacích strojoch MAKRON a AUER podľa počítačovo spracovanej projektovej dokumentácie (vrátane otvorov na káblové rozvody a spoje) je každý z nich impregnovaný proti drevokaznému hmyzu, hnilobe a plesniam. Po dôkladnej kontrole sa všetky vopred očíslované trámy uložia na palety, zabalia do nepremokavých obalov a pripravia spolu s ostatnými časťami domu na transport na stavenisko.

Pre zvýšenie ochrany dreva pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi výrobca odporúča natrieť stavbu po dokončení vhodnými nátermi, ktoré drevo ochránia, zároveň mu však umožnia ďalej "dýchať" ( oleje, vosky, atď.).

Obavy o nízku trvanlivosť drevených stavieb z dôvodu krátkej životnosti použitého materiálu sú zbytočné a neopodstatnené. Kvalitne naplánovaná a poctivo postavená drevená stavba má šancu prežiť storočia. Dôkazom toho sú napríklad aj krásne drevené kostolíky na východe Slovenska...


Home Kontakt Mapa stránky Copyright © 2007 ATMA s.r.o. - design: art-tec.sk